Bėgimas „Aplink Žaslių ežerą“

2017-07-29 Lietuvos bėgimo taurės IX etape ir LBMA taurių tunyro VI-ajame etape Žasliuose liepos 29-ąją pergalę iškovojo Mindaugas Viršilas: bėgime aplink Žaslių ežerą 7,8 km distanciją 31-erių stajeris iš Raseinių (klubas „Pilėnai“) įveikė per 25:45 min.
Antrą vietą užėmė alytiškis Lukas Tarasevičius („Dzūkija“) – 26:22 min., trečias finišavo šiaulietis Justinas Križinauskas (SK „Lukas“), nuotolį įveikęs per 26:31 min.

Beje, tai tikrai ne pirmoji M. Viršilo pergalė šiemet: jis birželio antroje pusėje triumfavo pusmaratonyje aplink Eletrėnų marias (1.12:19 val.), o birželio pradžioje pasiekė solidžiausią savo karjeros pergalę – nugalėjo tarptautiniame Kauno maratone, 42,195 km įveikęs per 2.23:48 val.

Moterų gretose pirmą vietą užėmė orientacininkė iš Kauno Teklė Emilija Gvildytė (OK „Medeina“), kuri 7,8 km distanciją įveikė per 29:29 min. Antrą vietą užėmė kaišiadorietė Vytautė Pabiržytė („Kauno maratono klubas“), nuo lyderės atsilikusi 14 sekundžių (29:43 min.), trečia – kaunietė Gitana Akmanavičiūtė („Bėgimo klubas“) – 31:18 min.

„Žaslių bėgimas labai patiko, nustebino, kad mažo miestelio bėgimas, o organizacija kaip tarptautinių varžybų. Kalbu apie trasoje gėrimų ir atsigaivinimo punktus, finiše – košė, arbūzai. Nuostabus gyvos muzikos koncertas, jautėsi, kad labai pasistengta su rėmėjais, ir oras nuostabus pasitaikė“, - po finišo džiaugėsi bėgimo nugalėtoja.

„Dalyvauti bėgime pakalbino iš Švedijos atostogoms atvykusi draugė, tai bėgimo dieną atvykusi vietoje ir užsiregistravau. Deja, Biržuose nedalyvausiu, bet kai tik bus galimybė, dažniau pasirodysiu tokiuose renginiuose“, - tvirtino T. E. Gvildytė.

3 km distancijoje pergale džiaugėsi Deividas Zakševski iš Pabradės (SK „Lukas“), kuris nuotolį įveikė per 11:55 min., ant antros vietos apdovanojimų pakylos laiptelio lipo Marijus Suchockas (Beižionys) – 11:58 min., trečias – Povilas Misevičius iš Elektrėnų (12:12 min.).

Merginų gretose nugalėjo Arijana Kotova iš Paberžės (SK „Lukas“), jos rezultatas – 12:44 min., antrą vietą užėmė Sandra Gurskaitė (Beižionys) – 13:09 min., trečia liko vilnietė Dominyka Andronik („Bėgimo klubas“) – 13:26 min.

Patiems jauniausiems skirtoje 1 km distancijoje pirmas atbėgo Rokas Jonkus iš Kaišiadorių– 3:28 min., antras finišavo Arijus Vaitkūnas (Stabintiškės) – 3:37 min., o trečia bendroje įskaitoje finišavo elektrėniškė Vaiva Rastenytė (3:39 min.), kuri nugalėjo mergaičių gretose.

Vaikinų gretose ant apdovanojimų pakylos trečio laiptelio lipo Laurynas Ramanauskas iš Kaišiadorių (Paparčių šv.Juozapo šeimos namai) – 3:39 min.

Mergaičių įskaitoje antrą vietą užėmė Adrija Prokopenko iš Žagarės (3:56 min.), trečia – Aida Ivoškaitė iš Kaišiadorių – 3:59 min.

Skirtingas distancijas Žasliuose įveikė 355 bėgikai iš įvairių Lietuvos regionų, kurių gretose vyriausiam bėgikui Matui Andukavičiui, įveikusiam 7,8 km – 85-eri metai, absoliučiai jauniausiai bėgimo dalyvei Sulamitai Siliūtei – vos vieneri metukai.

Buvo apdovanoti ir greičiausias žaslietis ir žaslietė, jais tapo Mantvydas Lazauskas (31:07 min.) ir Jūratė Lakštauskienė (40:23 min.).