Vilties bėgimas - 2017

Iliustracija

2017-05-21 Klaipėdos centro ir senamiesčio gatves užplūdo tūkstančiai bėgikų. Pajūrį užliejusi kasmetinė vilties ir solidarumo banga, anot jubiliejinio dešimtojo bėgimo organizatorių, bus puikus pasiruošimas ir jėgų patikrinimas prieš kitąmet uostamiestį užplūsiančius sporto renginius, mat Klaipėda tapo 2018-ųjų Europos sporto miestu.

Prieš dešimtmetį prasidėjusi paramos ir solidarumo su onkologinėmis ligomis sergančiais žmonėmis akcija kasmet sutraukia vis daugiau pasiryžusių įveikti įvairiausio ilgumo trasas. Apie 14 valandą „Vilties bėgimo“ organizatoriai buvo suskaičiavę 3,2 tūkst. dalyvių, tačiau šis skaičius toli gražu ne galutinis - bėgančiųjų būriuose matyti ir numeriais nepažymėtų bėgikų, o daugelis atvykusiųjų registravosi čia pat.

Brolių pranciškonų rengiamas „Vilties bėgimas“ per dešimtį metų spėjo tapti Klaipėdos vardą garsinančiu ir vienu populiariausių renginių mieste. Ne paslaptis, jog per renginį surinktos aukos teks Šv. Pranciškaus onkologijos centrui, teikiančiam įvairias nemokamas paslaugos onkologiniams ligoniams ir jų šeimos nariams.

Šiemet gerokai pasikeitė ir trasos. Bėgikai prie starto linijos rikiavosi ir bėgo centro bei senamiesčio gatvėmis. Štai maratono trasą - 42,195 km - patiems ištvermingiausiems bėgikams teko bėgti apsukant net aštuonis ratus. Be minėto, pusės maratono ir 10 km ilgio trasų, bėgikai jėgas galėjo išbandyti ir keturiose trumpesnėse trasose. Jos buvo dedikuotos vaikams, pensininkams, neįgaliesiems ir visiems kitiems norintiems.

Tarp bėgančiųjų tradiciškai buvo matyti paties įvairiausio kalibro bėgikų - nuo ryžtingai nusiteikusių senukų iki jaunų mamų, kurios bėgdamos prieš save vežimėliuose stūmė pačius mažiausius „Vilties bėgimo“ dalyvius.

Vienas iš „Vilties bėgimo“ organizatorių ir sumanytojų brolis pranciškonas Benediktas „Vakarų ekspresui“ sakė, jog šiųmetis bėgimas simbolizuoja niekuomet nemirštančią viltį.

„Tai, kas prasidėjo prieš 10 metų su šešiais šimtais vilties bėgikų, pernai virto į didžiulį renginį su dešimtimi tūkstančių bėgančiųjų. Svarbiausia žinia, kurią bėgikai nešė, yra tai, kad mums bėgant sergančiųjų viltis pasveikti auga“, - sakė brolis Benediktas.
Prieš dešimtmetį viltį nešti pradėjus bėgimu šiemet galima džiaugtis net 22 vilties renginiai. Brolis Benediktas pripažino, jog net nesvajojo, jog vilties nešimas taps tokia svarbia tradicija ir užims tokią svarbią vietą miesto gyvenime.

Jis džiaugėsi, jog kasmet daugėja bėgančių ir tikrąjį 42 km maratoną, ir tų, kurie pasirenka ne tokias sudėtingas trasas. Pasak organizatorių, šiais metais jie turi progą išgirsti pastebėjimus kaip kitąmet gali patobulėti, mat 11-asis „Vilties bėgimas“ turėtų tapti gražiu Klaipėdos - Europos sporto miesto renginių akcentu.

Bendri rezultatai.

Parašyta 2017-05-24 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"