Pirmasis Birštono pusmaratonis

Iliustracija

2017-04-30 (sekmadienį) Birštonas tapo Lietuvos sporto sostine. Lietuvos kurorte vyko pirmasis pusmaratonis, kuriame triumfavo favoritai – vyrų varžybas laimėjo Rio olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys. Iš viso Birštone sekmadienį jėgas išbandė daugiau kaip tūkstantis bėgimo entuziastų.
Šio bėgimo ambasadore tapo geriausia Lietuvos maratoninkė Diana Lobačevskė. 36 metų sportininkė ir pati planavo startuoti Birštone, tačiau atletę pristabdė skausmai.

„Iš tiesų dabar gailiuosi, kad pati nedalyvavau. Pirmą kartą viešėjau Birštone ir buvau labai maloniai nustebinta. Miestas nuostabus, atmosfera nuostabi. Patiko renginio organizavimas, kuris prilygsta geriausiems sporto renginiams. Aišku, prie puikaus renginio prisidėjo ir puikus oras“, – teigė D. Lobačevskė.

Vyrų pagrindinės distancijos nugalėtoju tapo R. Kančys, finiše vos 10 sekundžių aplenkęs Joną Stankevičių.
„Taip, esu įpratęs bėgti maratonus, tačiau negaliu sakyti, kad bėgti buvo lengva – visos distancijos yra sunkios“, – po pergalingo finišo teigė R. Kančys.

Moterų pusmaratonį greičiausiai įveikė Jolita Kurtinaitienė. Antra finišavo Nadežda Roždestvenskaja, nuo nugalėtojos atsilikusi vos 40 sek. Trečia – Vida Dolgovienė. Beje. Visos trys prizininkės – vilnietės.

Birštonas – miestas, kuris sparčiai plečia savo infrastruktūrą, miškų apsuptyje yra naujai ištiesti bėgimo – dviračių takai, todėl dalyviai turėjo galimybę išbandyti 1,5 (šeimų bėgimas), 5 km, 10 km, 21 km trasas.

Šiame mieste paskutinį mėnesio savaitgalį buvo ką veikti visai šeimai: vyko bendro fizinio pasirengimo treniruotės vaikams, naudojant lengvosios atletikos pratimus. Treniruočių krūvis buvo parenkamas pagal vaiko amžių ir gebėjimus, tai leidžia vaikams efektyviai ugdyti greitumą, vikrumą, koordinaciją, lankstumą, raumenų jėgą, ištvermę, bendradarbiavimą vaikų kolektyve, meilę sportui iš gerą sveikatą.

„Nors renginys buvo pirmasis, tačiau jis pranoko visus mūsų lūkesčius. Skaičiuojame, kad prie starto linijos stojo apie 2 tūkst. dalyvių. Ypatingai daug komplimentų sulaukėme dėl trasos – ji buvo itin palanki siekti aukštų rezultatų“, – teigė renginio organizatorius Giedrius Bielskus.

„Džiaugiamės, kad dalyvavo ne tik Lietuvos sporto mėgėjai, bet ir dalyviai iš užsienio – sulaukėme svečių iš Ispanijos, Anglijos. Viskas pavyko sklandžiai, todėl tikimės, kad renginys taps tradicinis ir Birštone vėl susitiksime kitais metais. Be to, puikią nuotaiką prie finišo sukūrė renginio ambasadorė Diana, kuri karštai palaikė visus dalyvius“, – teigė renginio sumanytojai.

Prizininkai:
Vyrų pusmaratonis

1. Remigijus Kančys 1 val. 12 min. 39 sek

2. Jonas Stankevičius 1 val. 12 min 49 sek

3. Aleksandras Sorokinas 1 val. 16 min. 11 sek.

Moterų pusmaratonis

1. Jolita Kurtinaitienė 1 val. 30 min. 34 sek.

2. Nadežda Roždestvenskaja 1 val. 31 min. 14 sek.

3. Vida Dolgovienė 1 val. 31 min. 53 sek.

Vyrų 10 km bėgimas

1. Ignas Brasevičius 30 min. 45 sek.

2. Egidijus Adomkaitis 31 min. 28 sek.

3. Dominykas Pacauskas 34 min. 14 sek.

Moterų 10 km bėgimas

1. Loreta Kančytė 37 min. 57 min

2. Monika Juodeškaitė 40 min. 26 sek.

3. Edita Klemkaitė 43 min. 39 sek.

Bendri rezultatai.

Parašyta 2017-04-30 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"