6-asis Velykinis (maratono) bėgimas Jonavoje

Iliustracija

2017-04-17 d. susirinko nemažas būris bėgikų paminėti šv. Velykas sau įprastu būdu – bėgimu.
Pastaruoju metu Jonava tampa bėgikų traukos centru, nes metų pradžioje lengvaatlečiai turi galimybių išmėginti įvairias trasas bei nuotolius ne viename renginyje. Metų pradžioje sporto mėgėjai gali save išmėginti „Žiemos bėgime“, vėliau pačiame didžiausiame „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“ bėgime...

Tradicija tampa ir velykinis bėgimas „Aplink tvenkinius“. Į jau šeštąjį bėgimą antrąją Šv. Velykų dieną pirmą kartą pakvietė du klubai, organizavę varžybas: Jonavos bėgimo klubo „Maratonas“ (prezidentas Bronius Kazėnas) bei sporto klubas „Einius“ (prezidentė Gražina Goštautaitė). Dar pirmajame tokiame bėgime varžėsi 25 bėgimo entuziastai, tačiau kiekvienais metais šis renginys tapo vis populiaresniu. Nors pernai jų buvo 180, tačiau šiemet gausiau susirinkti sporto mėgėjus atbaidė ir suprastėjęs oras, kai kur ne kur dar bolavo sniegas ir siautė žvarbokas šiaurės vėjas. Įvairiuose nuotoliuose varžėsi 133 bėgimo entuziastai.

Varžybų organizatoriai šiemet bėgikų vėl nenuvylė, pasiūlę ne tik mažiems vaikučiams pusės kilometro nuotolio įveikimą, tačiau patiems ištvermingiausiems teko vėl įveikti su ne tik vaizdingą, bet ir su daugelio pakilimų trasa aplink tvenkinius visą maratoną – 42 kilometrus ir 195 metrus. Šiemet šį nuotolį pasiryžo įveikti 13 bėgimo mėgėjų, tarp kurių Jonavos garbę apgynė vienintelis dalyvavęs jonavietis, miesto seniūnas Povilas Beišys. Be to, du ratus apie tvenkinius įveikė ir LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Nors maratoną įveikti bėgikams prireikė 3-4 valandų, tačiau šių metų varžybose pasitaikė ir netradicinis kuriozinis atvejis. Bėgikas iš sostinės Dainius Šimkaitis, paskutinį ratą lydimas draugų, įveikė maratoną, kaip išbandymą, prieš ateinantį šeštadienį jo paties vestuves.

Be šio nuotolio, varžybų dalyviai pagal įvairias mažiaus grupes galėjo rinktis 1,9 ir 4,2 ar 8,4 km atstumus. Būtent šių nuotolių bėgikai pirmieji stojo prie starto linijos.

Patį trumpiausią pusės kilometro atstumą aplink Joninių slėnį bėgo vaikai 2007-2009 metų gimimo ir jaunesni, kurie startavo vėliau nei visi kiti. V9 (2007-2008 metų gimimo) grupėje tarp berniukų nepralenkiamas buvo VšĮ „Bėgimo klubas“ narys Arminas Pšitulskis, o kitas prizines vietas pasidalino Jonavos Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai bei sporto klubo „Einius“ nariai. Antrąją vietą iškovojo Titas Žika, o trečias buvo Paulius Bagdonavičius.
Mergaičių tarpe vėl dominavo jonavietės. Visas tris prizines vietas užėmė KKSC/SK „Einius“ atstovės. Nugalėtoja tapo Estela Kačegavičiūtė, antra buvo Agnė Gezevičiūtė, trečia – Silvija Griškevičiūtė.
Šiek tiek jaunesnių grupėje M9 ir V9 (2009 metų gimimo ir jaunesni) vėl dominavo jonaviečiai ir prizininkais tapo Ugnius Voroninas (KKSC/SK „Einius“), Dijus Voroninas (KKSC/SK „Einius“) bei Grantas Šmitas (KKSC).
Tarp mergaičių pirmosios vietos prizas atiteko vilnietei Luknei Valaitytei, antrąją vietą iškovojo Karina Chrabrikova (VšĮ „Bėgimo klubas“), trečia buvo jonavietė Saulė Bagdonavičiūtė (KKSC/SK „Einius“).
2004-2006 metų gimimo vaikai (M13 ir V13) varžėsi ilgesniame 1,9 km nuotolyje. Šiose grupėse sėkmingai pasirodė VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovas Lukas Šaban. Antrąją vietą užėmė šio klubo atstovas Antanas Chrabrikovas, o trečiąją vietą užėmė jonavietis Mantas Gezevičius (SK „Einius). Itin šioje amžiaus grupėje nustebino mergaitės, kur net dvi tarp visų bėgikų finišavo pirmajame trejete, aplenkusios ne vieną berniuką. Nugalėtoja tapo Adriana Andrejeva (KKSC), aplenkusi antroje pozicijoje likusią Andrę Pranukevičiūtę iš Elektrėnų sporto centro. Trečia buvo VšĮ „Bėgimo klubas“ sportininkė Agilė Čelkonaitė.

Bendroje vyrų ir moterų įskaitoje, kurioje amžius buvo neribojamas, bėgikai varžėsi 4,2 ir 8,4 km nuotolyje. Užtikrintai tarp vyrų 4,2 km nuotolį greičiausiai įveikė Ričardas Kvedaravičius iš Vievio. Antroje pozicijoje finišą pasiekė jonavietis Neimantas Jocius, aplenkęs trečioje vietoje likusį Tautvydą Staugaitį iš Žeimių. Tarp moterų sau pirmąją vietą užsitikrino Elektrėnų sporto centro atstovė Sandra Gurskaitė. Ant antrosios vietos pakylos laiptelio lipo Gintarė Eimantaitė (VšĮ „Bėgimo klubas“), trečio – kaišiadoriškė Dagnė Kinderevičiūtė.

39 dalyviai jėgas išmėgino 8,4 km distancijoje. Bendroje įskaitoje dominavo vyrai. Nepralenkiamas šiame nuotolyje Gytis Krivickas iš Anykščių užsitikrino pirmąją vietą. Šeimininkų garbę šiame atstume apgynė BK „Maratonas atstovas Aivaras Čekanavičius, aiškia persvara pralenkęs trečioje pozicijoje likusį Gintarą Gruodį iš Ignalinos.

Moterų tarpe puikiai pasirodė Jonavos bėgikės, tačiau į priekį turėjo praleisti laikinosios sostinės atstovę Eglę Sakalaitę. Nuo nugalėtojos beveik dvejomis minutėmis atsiliko ir antrąją v ietą iškovojo BK „Maratonas“ atstovė Sonata Galvydienė, o trečioje vietoje finišavo dar viena šio klubo narė Laura Dapkuvienė.
Šiemet 13 bėgimo entuziastų nusiteikė iššūkiui – įveikti maratoną, kuriame galėjo dalyvauti 1998 metų gimimo ir vyresni sporto mėgėjai. Ir šįkart į prizininkų gretas veržėsi „užkietėję“ maratoninkai, savo gyvenime jų įveikę ne vieną dešimtį. Velykinį maratoną per 3 valandas ir 50 sekundžių įveikė nugalėtoju tapęs Vytautas Gražys iš Paberžės. Antrąją vietą iškovojo Kauno BMK atstovas Vidas Totilas, nuo nugalėtojo atsilikęs beveik aštuoniomis minutėmis (3:08.38). Trečias finišavo panevėžietis Vytautas Garla (3:24.17).

Pernai maratoną buvo pasiryžusi įveikti viena moteris, tačiau šiemet jų buvo net trys. Nors šiemet ir turėjo konkurenciją, bet vėl nepralenkiama buvo VšĮ „Vilniaus bėgimo klubas“ atstovė Svetlana Čerlina, įveikusi nuotolį per 3:52.47. Antrąją vietą užėmė kaunietė Aušrinė Ūsaitytė (3:58.24), o trečia finišavo vilnietė Vaiva Marcinkevičienė (4:15.30).
Visi finišavusieji bėgime gavo šio renginio atminimo medalius, o prizininkai be taurių, diplomų ir medalių, gavo asmenines dovanėles.
Šių varžybų organizatoriai dėkingi Jonavos rajono policijos komisariatui, Kūno kultūros ir sporto centrui, barui-restoranui „Arma“ už paramą rengiant šeštąjį velykinį bėgimą.