XXVIII-asis tradicinis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“

2017-03-11 surengtas gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“ sukvietė daugybę bėgimo entuziastų ne tik iš visos Lietuvos, bet šįkart būta ir NATO karių iš JAV, Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos.
Ši diena skirta ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir pabūti bendraminčių draugijoje bei save išmėginti bėgime.
Jau ketvirtus metus iš eilės sporto mėgėjai gali dalyvauti vienintelėje Lietuvoje sertifikuotoje trasoje, kurios ilgis 15 km. Šių varžybų organizatoriai – Jonavos Kūno kultūros ir sporto centras, kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA), bėgimo klubu „Šviesos kariai“ bei VšĮ „Lietuvos bėgimo taurė“.

Nauju dalyvių rekordu pažymėtas 28-asis tradicinis „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgimas, kuriame pergales pagrindinėje 15 kilometrų trasoje iškovojo žinomas šalies lengvaatletis Justinas Beržanskis bei šiaulietė 19-metė Kamilė Vaidžiulytė.
Šiauliuose sportuojantis ir lengvosios atletikos treneriu dirbantis 28-erių J. Beržanskis nuotolį įveikė per 47:46 min. ir daugiau nei minute aplenkė antrą vietą iškovojusį raseiniškį Mindaugą Viršilą (48:50 min.). Trečią vietą užėmė vilnietis Andrej Jegorov (49:32 min.).

Maždaug pusę distancijos lyderių trejete bėgo žinomas Lietuvos orientacininkas Vilius Aleliūnas, tačiau pajutęs čiurnos skausmus buvo priverstas sustoti. Piniginiais prizais buvo apdovanotas greičiausiųjų šešetukas. Ketvirtas liko Robertas Vališauskas (Šiaulių raj., klubas „Lukas“) – 50:32 min, penktas – Modestas Dirsė (Švenčionys, „Aitvaras“) – 50:45 min., šeštas – Tomas Bizimavičius („Kauno maratono klubas“, 50:57 min.).

Intrigos netrūko moterų įskaitoje: didžiąją distancijos dalį pirmavusi 22-ejų Loreta Kančytė visgi turėjo tenkintis antrąja vieta. O pergalę iškovojo šiaulietė 18-metė K. Vaidžiulytė („Studija“) – 56:02 min. Olimpiečio Remigijaus Kančio sesuo Loreta („Kauno maratono klubas“) nuotolį įveikė per 56:49 min. Trečiąją vietą iškovojo 22-ejų Vytautė Pabiržytė („Kauno maratono klubas“) – 57:03 min.

Į moterų greičiausiųjų šešetuką taip pat pateko ketvirtoje pozicijoje finišavusi vilnietė Loreta Petkevičienė (58:47 min.), penkta – Jovita Poškutė (Vilnius, Kauno BMK) – 59:51 min., šeštą poziciją iškovojo Gintarė Vaiciukevičiūtė iš Pabradės (1.00:04 min.).

Šios 15 km sertifikuotos trasos rekordas priklauso Dariui Sadeckui: 2015 metais stajeris nuotolį įveikė per 46:43 min.

3,4 km nuotolį pirmas įveikė 24-erių kaunietis Jonas Beleška („Kauno maratono klubas) – 11:40 min., antras liko Faustas Juozapavičius (Šiaulių raj. „Lukas“) – 11:47 min., trečią vietą užėmė Rokas Sviderskis („Kauno maratono klubas“) – 11:54 min. Moterų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Greta Karinauskaitė (Šiaulių „Stadija“, 13:19 min.), antra liko Eimantė Ramoškaitė (Panevėžys. „Greitas spurtas“) – 13:34 min., trečią vietą užėmė santa Misiulytė (Šiaulių raj., „Lukas“) – 14:14 min.

3,4 km trasoje varžėsi beveik 200 šio šventinio bėgimo dalyvių. Greičiausio jonaviečio titulas atiteko Aivarui Čekanavičiui, kuris 15 km nuotolį įveikė per 55:13 min. Greičiausia jonaviete tapo Laura Dapkuvienė (1.06:12 val.).

Iš viso 15 km distanciją įveikė 428 bėgimo entuziastai, tai naujas šios trasos dalyvių rekordas. Prie šio būrio prisidėjo NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai iš Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos. 15 km nuotolį nubėgo ir geriausiu Lietuvoje pripažintas futbolo teisėjas Gediminas Mažeika. Tai antras kartas, kai Lietuvos bėgimo taurės etape prie starto linijos stojo šis futbolo arbitras. Jis įveikė ir Kėdainių Naujametinio bėgimo kilometrus. Prie 15 km distancijos starto linijos stojo ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kuris sėkmingai įveikė visą nuotolį.

Nemaža dalis bėgikų svariai prisidėjo prie šventinės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos nuotaikos kūrimo: dažnas savo veidus papuošė išpaišytomis trispalvėmis, kai kurie bėgo su Lietuvos šaliku ar marškinėliais. Šio bėgimo prizininkų apdovanojimas vyko naujoje Jonavos sporto arenoje, tačiau prieš tai bėgikai, miestelėnai ir miesto svečiai buvo pakviesti sudalyvauti patriotiškoje eisenoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Joje dalyvavo ir Lietuvos bei NATO kariai, įvairių miesto mokyklų ir darželių, organizacijų atstovai. Įspūdinga, su tautiška simbolika eisena, žygiavo nuo savivaldybės iki arenos.

Kasmet rengiamas tradicinis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ vyko jau 28-ąjį kartą iš eilės. Jam pradžią davė dar 1989-aisiais metais vasario 16-ąją dieną grupelės miesto gyventojų suorganizuota simbolinė akcija, pažymint pirmosios Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės paskelbimo datą. Tą dieną grupelė jonaviškių, bėgimo entuziastų nutarė bėgti su Lietuvos vėliavomis iki Abraomui Kulviečiui skirto obelisko ir taip pažymėti Lietuvai svarbią istorinę datą. Nuo 1991-ųjų bėgimas vyksta kovo 11-ąją.

*** *** *** *** *** *** *** *** ***

Šis bėgimas, tai I-asis 2017 tarpklubinės LBMA taurės etapas.
Šiais metais LBMA gretas papildė klubas "Kaišiadorys bėga", tai šiame etape varžėsi net 16 LBMA priklausančių klubų.

Praėjusiais metais prisijungęs VŠĮ Bėgimo klubas su 127 dalyviais (o viso finišą kirto 599 dalyviai) niekam nepaliko vilčių susigrumti dėl I vietos šiame etape.

Bėgimo rezultatai paskelbti, bet dar bus tikslinami.

Šiose varžybose per apdovanojimus buvo pagerbti ir praėjusių metų LBMA tarpklubinės ir asmeninės taurės turnyrų nugalėtojai ir prizininkai.

Parašyta 2017-03-14 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"