BĖGAM UŽ MARIJAMPOLĘ – 2016

Į trečiąjį bėgimą už Marijampolę susirinko beveik 700 bėgimo dalyvių iš visos Lietuvos, taip pat Vokietijos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Baltarusijos.
Lietuvos bėgimo taurės VI etape dalyvavo daugiau nei 40 skirtingų organizacijų, šeimos, vaikai ir senjorai, neįgalieji, taip pat vyko mamų su vežimėliais rungtis. Jie bėgo 5 km, 10 km ir pusės maratono (21,098 km) distancijas, o mažiausieji lenktyniavo 500 metrų trasoje.

Pirmąją vietą laimėjo jonavietis Antanas Žukauskas (1:17:56), o pirmoji moteris įveikusi 21,098 km buvo Loreta Bliujienė (1:27:05).

Pirmųjų vietų pusmaratonio bėgikai gerai žinomi Lietuvoje sportininkai ir prizinių vietų laureatai.
Antrieji – Vidas Totilas (1:19:25) ir Nadežda Roždestvenkaja (1:33:53). Trečią vietą pusmaratonyje laimėjo gerai žinomas ultramaratonininkas Ruslanas Seitkalijavas (1:19:31), moterų kategorijoje trečioji buvo Gitana Akmanavičiūtė (1:39:57).

Trečius metus iš eilės vyriausiu bėgimo dalyviu tapo ultramaratoninkas Jonas Žilinskas, gimę 1944 metais, jauniausias dalyvis įveikęs trasą tapo Dominykas Gurnevičius, gimęs 2009 metais.
Gausiausiai bėgusi organizacija tapo Kraujo donorų komanda, kurių prie starto linijos susirinko virš 100 bėgikų. Kraujo donorystės centras pakvietė bėgti už gyvybę, į šį kvietimą atsiliepė bėgikai visos Lietuvos.
Antra pagal dydį bėgimo komanda – įmonės „Vidara“ kolektyvas. Kiekvienais metais bėgime dalyvaujantis įmonės darbuotojai ir jų šiemos nariai, šiais metais įvairiose distancijose finišo liniją kirto virš 50 dalyvių. Tradiciškai prie bėgimo jungėsi įmonės „Juodeliai“ ir „Exleasingcar“ bei Marijampolės kolegija.

Tiesa, apdovanojimų ceremonijoje buvo pagerbtas ir antrus metus, prie 30 laipsnių karščio neįgaliojo vežimėliu įveikęs trasą ir Audrius Lukšys, greičiausia tris metus iš eilės marijampolietė Deimantė Leskauskaitė, taip įdomiausio kostiumo savininkė Ligita Karpavičienė bei mamos įveikę trasą su vežimėliais. Bėgime buvo įsteigti 55 prizai įvairiose amžiaus kategorijose.

„Bėgimas už Marijampolę niekuomet nesibaigia apdovanojimais, šis renginys paremtas savanorių komandos darbu ir kiekvieną kartą po bėgimo, surinktas ir nepanaudotas registracijos mokesčio lėšas dovanojame miestui – prieš metus reikalinga parama paskatinome neįgaliųjų organizacijas, o šiais metais planuojame pagrąžinti pasirinktą miesto erdvę, kuri būtų prieinama visiems marijampoliečiams ir miesto svečiams“ – sakė bėgimo organizatorė Vaida Kelerytė – Burokienė.