XXIV-asis “Sūduvos” taurės 1 val. bėgimas

2016-05-21 kupiną bėgimo ir lengvosios atletikos renginių savaitgalį daugiau nei šimtas bėgikų rinkosi Lietuvos bėgimo taurės V etapą – XXIV-ąsias „Sūduvos“ 1 val. bėgimo varžybas. Šis bėgimas kartu yra ir Lietuvos lengvosios atletikos federacijos 1 valandos bėgimo čempionatas – tai vienintelis, unikalus tokio pobūdžio sporto renginys.
Marijampolėje „Sūduvos“ sporto centro stadione bėgikus pasitiko skaisti saulė, vidurdienį netrūko kaitros, kuri papildomai eikvojo dalyvių jėgas.

Per 1 valandą daugiausiai nubėgo panevėžietis Dainius Gorskis – 16 km 999 m.
Antrą vietą užėmė Antanas Žukauskas – 16 km 870 m, trečią vietą iškovojo svečias iš Baltarusijos, Molodečnos miesto Aleksandr Mamayka – 16,664 km.
Šalia prizininkų trejeto liko šio bėgimo rekordininkas, kaunietis Tomas Venckūnas – 16,6 km. Jam atiteko trečioji vieta tautiečių gretose. Tomas 2005-asiais per 1 valandą nubėgo net 18 kilometrų 679 metrus. Tai šių varžybų vyrų rekordas. Moterų rekordas pasiektas taip pat 2005 metais – 15 km 243 metrai, tiek nubėgo Modesta Drungelienė.

Šiemet moterų gretose nugalėjo viešnia iš Molodečno Anastasija Sudnik – 14,656 km, bendroje moterų įskaitoje antrą vietą, o lietuvaičių gretose daugiausia per 1 val. nubėgo Jolita Kurtinaitienė („F.O.C.U.S. Running“) – 14,24 km, trečią vietą bendroje moterų įskaitoje ir antrąją lietuvaičių gretose užėmė Nadežda Roždestvenskaja („F.O.C.U.S. Running“) – 13,759 km, trečia mūsiškių gretose liko Sada Bukšnienė – 13,008 km.