48-asis respublikinis bėgimas,,SENVAGĖ-2016“

2016-04-09 (šeštadienį) Lietuvos bėgimo bendruomenė rinkosi Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje. Čia tradiciniame, respublikiniame „Senvagė-2016“ bėgime jėgas išbandė daugiau nei 300 sporto entuziastų.
Šiemet 48-ojo tradicinio bėgimo startas buvo duotas naujoje vietoje – Senvagėje šalia gerai žinomo viešbučio. Dalyviai varžėsi 1000 m, 3000 m, 10 km distancijose, o mažiausieji bėgikai lenktyniavo 500 metrų trasoje. Tiesa, pagrindinei distancijai iki 10 km trūko 600 metrų, tad dalyviai įveikė apie 9,4 kilometrus.

Renginyje viešėjo ir bėgikus palaikė vienas šio bėgimo pradininkų, sporto medicinos specialistas Algimantas Kairys bei kiti senjorai, kurie beveik prieš pusę amžiaus pirmieji bėgo iš Berčiūnų į Panevėžį ir taip kūrė šio renginio tradicijas. Ne vienas jų teigė, kad būtų gražu jubiliejinio 50-ojo bėgimo metu sugrįžti prie senosios trasos Berčiūnai – Panevėžys.
Šiemet bėgikai turėjo įveikti jau šeštus metus nesikeičiančią trasą nuo Senvagės dviračių taku palei Nevėžį iki Savitiškio g. tilto ir atgal.
Pirmasis finišavo Mindaugas Viršilas iš Raseinių (bėgimo klubas „Pilėnai“), 9,4 km distanciją įveikęs per 30:14 min., antras finišavo Tadas Pavolis iš Kėdainių (30:42 min., „Lukas“), trečias liko vilnietis Remigijus Šnioka (30:49 min., „F.O.C.U.S. Running“). Absoliučioje moterų įskaitoje pirma finišavo Loreta Bliujienė (36:36 min.) iš Vilniaus, ji apgynė pernai iškovotą nugalėtojos vardą. Antra liko Nadežda Roždestvenskaja iš Vilniaus – 37:45 min. („F.O.C.U.S. Running“), trečia – taip pat viešnia iš sostinės Giedrė Rutkauskaitė (39:59 min.).
Panevėžiečių gretose pirmas finišavo Dainius Gorskis („Lukas“, 32:55 min.), jis bendroje įskaitoje užėmė 10-tą vietą. Stajeriui antrus metus iš eilės atiteko greičiausio panevėžiečio titulas. Antras mūsų miesto bėgikų gretose liko Irmantas Grubinskas („Atletai.lt“, 34:09 min.), trečias – Edvinas Demenkovas („Atletai.lt“, 34:45 min.).
Greičiausios panevėžietės titulą šiemet iškovojo Renata Butkytė („Sporto pasaulis“, 43:16 min.), antra panevėžiečių gretose liko Patricija Mingėlaitė (44:04 min.), trečia – Diana Kareivienė (46:11 min.).
3000 m distancijoje nugalėjo Simonas Steponavičius (8:46 min., Šiaulių rajonas, „Lukas“), antras liko Gytis Krivickas iš Anykščių (8:49 min.), trečią vietą iškovojo Nerijus Vilutis iš Ukmergės (9:01 min.). Merginų gretose pirmą vietą užtikrintai laimėjo R. Sargūno Sporto gimnazijos auklėtinė Gabija Galvydytė (10:58 min.), antra liko Ramunė Pociuvienė iš Pakruojo („Vėjas“) – 11:21 min., trečia – pakruojietė Vilma Marcinkevičiūtė (11:22 min.).
1000 m bėgime nugalėjo Erikas Martinaitis (Šiauliai-Panevėžys, Šiaulių sporto gimnazija) – 2:44 min., antras liko Lukas Propovičius (Panevėžio triatlono klubas) – 2:46min., trečias – Darius Kriukovskis (PKKSC) – 2:48 min. Mergaičių gretose nugalėjo Eimantė Ramoškaitė („Greitas spurtas“, 3:11 min.), antra – Miglė Mincytė (PKKSC) 3:14 min., trečią vietą užėmė Vesta Ručenko (Panevėžio SG, 3:18 min.).
Šis bėgimas kartu buvo ir Lietuvos bėgimo taurės IV etapas (į šios taurės turnyro įskaitos taškų suvestinę skaičiuojami 10-ies kilometrų rezultatai) bei Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos Tarpklubinės ir asmeninės taurės turnyrų II etapas (skaičiuojami vizi rezultatai, šeimos narių iškovoti taškai dvigubinami).