Kauno rajono bėgimas

Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius Zapyškyje trečią kartą surengė „Kauno rajono bėgimą“, kurio pagrindinis tikslas – populiarinti bėgimą kaip sveiką gyvenimo būdą, skatinti visuomenės įsitraukimą į fiziškai aktyvią veiklą.
Dėl nugalėtojų vardų kovojo daugiau nei 400 bėgikų iš Estijos, Lenkijos, Ispanijos ir Lietuvos.
Jie įveikė 10 km ir 5 km distancijas, o vaikai ir jaunimas bėgo 300 m ir 1000 m nuotolius.
Trasos nusidriekė vaizdingose vietovėse nuo Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios iki Kačerginės miestelio.
Sportininkams sėkmingų startų linkėjo Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

Prieš prasidedant varžyboms bėgimo puoselėtojas Aurimas Skinulis visiems pravedė mankštą, o netrukus pats stojo į startą ir greičiausiai tarp 84 sportininkų įveikė 10 km distanciją – 34 min. 51 sek..
Jis – 16 metų profesionalo stažą turintis vidutinių ir ilgųjų nuotolių bėgikas, daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas, 2016 metų šalies maratono čempionas. Šiose varžybose A. Skinulis atstovavo Kauno rajonui.

Prizininkais tapo Netičkampiui (Marijampolės rajonas) atstovavęs Darius Petkevičius (35:11) ir vilnietis Ignas Ramonas (35:27).

Moterų grupėje nugalėjo alytiškė Laura Vaitkevičienė (41:36), aplenkusi šiaulietę Eglę Butkienę (43:25) ir kaunietę Aureliją Kisieliūtę (43:32).

5 km distancijoje jėgas bandė 75 sportininkai. Visus pralenkė jonavietis Aivaras Čekanavičius (16:43).

Antrą vietą užėmė kaunietis Donatas Košiuba (17:370, o trečią – alytiškis Gražvydas Jusaitis (17:45).

Moterų grupėje pergale džiaugėsi marijampolietė Daiva Bielevičiūtė (20:36), o prizininkėmis tapo kaunietė Renata Jatužienė (21:50) ir jonavietė Laura Dapkuvienė (22:16).

Abejose distancijose geriausiai pasirodę bėgikai ir prizininkai buvo apdovanoti rėmėjo „Hummel“ dovanų čekiais ir medaliais. Nugalėtojai gavo po 200 eurų, o prizininkai – po 100 ir 50 eurų, o visiems bėgimo dalyviams įteikti atminimo medaliai.

1 km distancijoje varžėsi 84 bėgikai. Pirmąsias vietas užėmė Paberžės sportininkai Titas Bukauskas (3:23) ir Diana Purkina (3:47).

Parašyta 2023-06-15 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"