Vilties bėgimas - 2018

Iliustracija

2018 m. gegužės 18-20 dienomis Klaipėda tapo „Vilties miestu“. Tomis dienomis vyko daugybė renginių, kuriuos apjungė vienas tikslas – padėti, paremti Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklą.
Gegužės 20 dieną vyko bėgimo varžybos, kuriose dalyviai įveikė pasirinktinai maratono, pusės maratono, 10 km, 5 km ar 3 km ilgio distancijas.

"Vilties bėgimo" įdėja kilo broliui Benediktui, kai jis susipažino su keletu parapijiečių, kurių gyvenimus sukrėtė vėžio liga. Žmonių ašaros, maldos bei liudijimai lietė šio brolio širdį ir jis suprato, kad nuo dabar jo gyvenimas bei tarystė turi įgauti konkrečią užduotį - rūpintis tais, kurie praranda viltį. Kaip sako pats vilties šauklys: „Mano širdyje gimė pilietinė iniciatyva - sukurti solidarumo ir vilties kultūrą, kuri pakeistų onkologinių ligonių ir jų artimųjų apverktiną padėtį visuomenėje“. Taigi broliai pranciškonai su Br. Benediktu priešakyje nusprendė pradėti įgyvendinti jau seniai puoselėtą projektą - Klaipėdoje įkurti Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrą.

Pirmiausia kilo iniciatyva - organizuoti paramos akciją „Vilties bėgimas“. Žmonės galėjo bėgti 0,75 km., 2,9 km., 5,9 km. arba 10 km. O šio bėgimo metu surinktas paramos lėšas nutarta panaudoti Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai.

Galima pasidžiaugti, kad prieš beveik 11 metų prasidėjusi akcija užaugo ir šiemet jau bėgamai ne tik tradiciniai atstumai, bet „Vilties bėgime“ bėgamas ir pusmaratonis, ir maratonas. „Vilties bėgimas” sėkmingai vyksta kasmet ir pritraukia gausų bėgikų ir geros valios žmonių būrį (apie 5000-8000 žmonių). Per pirmus 7 metus, nuo pirmo bėgimo pradžios, panaudojus Vilties renginių metu surinktas paramos lėšas, ES paramos lėšas ir privačių rėmėjų lėšas broliai pranciškonai sėkmingai įgyvendino savo idėją ir Šv. Pranciškaus onkologijos centras 2014 metais atvėrė duris. Per pirmus veiklos metus jame apsilankė apie 1500 pagalbos laukiančių lankytojų ir jiems buvo suteikta apie 3000 įvairių paslaugų. Šiandien centrą per metus vidutiniškai aplanko apie 4000 lankytojų.

Šiemet maratono distanciją įveikė 34 dalyviai;
pusmaratonį - 88 dalyviai;
10 km - 424 dalyviai;
5 km - 306 dalyviai;
3 km - 1119 dalyviai.

Varžybų video įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=00l_ectqXXc

Nuotraukos: https://www.facebook.com/laimazemeikienephotography/photos/…

Visi rezultatai.

Parašyta 2018-05-23 , kategorijoje "Bėgimai Lietuvoje"